Uzaktan Çalışmada Motivasyon Nasıl Sağlanır - Evden Çalışma - Uzaktan Çalışma - Evden Çalışma Motivasyon

Uzaktan Çalışmada Motivasyon Nasıl Sağlanır? – İş Motivasyonu


Uzaktan Çalışmada Motivasyon Nasıl Sağlanır?

Uzaktan Çalışmada Motivasyon Nasıl Sağlanır? sorusunun cevabı pandemi sonrası daha da arttı. Uzaktan ya da evden çalışma düzeni ister istemez hayatımızın da işimizin de bir parçası oldu. İşe alımlardan, önemli toplantılara kısacası bilgisayarınızın olduğu her dijital ortama artık ofisimiz taşınmış durumda. Evden yani uzaktan çalışan kişiler için başlangıçta zor görünebilir fakat birkaç küçük değişiklikle ofis ortamındaki veriminizi sağlamak mümkündür. İşte evden çalışırken sizi motive edebilecek ipuçları!

Uzaktan Çalışmada Motivasyon Nasıl Sağlanır – Evden Çalışma – Uzaktan Çalışma – Evden Çalışma Motivasyon

Evden Çalışırken Nasıl Motive Olunur?

1. Bir Çalışma Programı Oluşturun

Uzaktan çalışırken bir programa dahil olmaya daha çok ihtiyacınız olacaktır. Programlı çalışmanın faydalarını göreceksiniz. Örneğin; 20 dakikalık bir işi 1 saatte yaptığınızı farkedebilirsiniz. Bunun nedeni dikkatinizi dağıtan şeyler olabilir. Bunu farkettikten sonra yapmanız gereken ilk şey kendinize dinlenme molaları da verdiğiniz esnek ama disiplinli bir program yaratmaktır. Bu şekilde bir plan ve program oluşturmak özdisiplininizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Evden Ek İş Fikirleri

2. Özel Bir Çalışma Alanı Yaratın

Koltukta çalışmayı düşünmeyin çünkü bu şekilde bir süre sonra çalışma motivasyonunuzu da kaybedebilirsiniz. Her alanın kendine özgü işlevi olduğuna göre, çalışma için de ayrı bir alan oluşturmalısınız. Bu alanı sadece işlerinizi hallederken ve çalışırken kullanmalısınız. Ofis dışı ortamların fazla rahatlık sunuyor olması verimliliğinizi düşürebilir. Evden çalışırken motivasyon da yüksek kalmış olur.

3. Teknik Altyapıyı Oluşturun

Evden ya da uzaktan çalışıyorsanız işinizde kesintiye uğramayacağınıza emin olmalısınız. Çalışırken ihtiyacınız olan tüm teknik altyapı tıpkı gerçek bir ofisteki gibi olmalı. Örneğin; ihtiyacınız varsa yazıcı, yedeklemeleriniz için bulut depolama programları, kablosuz ağ, iyi bir internet hızı, toplantılar için iyi bir kamera ve şarj destekleri. Toplantının ortasında bir sorun olmasını kimse istemez.

4. Uzaktan Çalışma Motivasyonu Yaratın

Uzaktan çalışırken motivasyon zor olsa da, bazı küçük değişikliklerle tekrar motive olabilirsiniz. Örneğin, masanız dağınık olmasın. Çay ve kahve gibi içecekleriniz elinizin altında olsun. Not alabileceğiniz bir ajanda ve kaleminiz olsun. Kısacası sizin veriminizi artıran herşey masanızda olabilir.

5. Çalışırken Motive İçin Kendinizi Ödüllendirin

Uzaktan evde gerçekleştirdiğiniz verimli bir çalışma sonrası kendinizi güzel bir film ile ödüllendirebilirsiniz. İyi bir yemek yiyebilirsiniz. Bu şekilde hem bir sonraki çalışmalarınızda daha fazla motive kaynağı edinebilirsiniz hem de verimli geçen bir gün sonrası, neleri başarabileceğinizi gördüğünüzde kendinizi daha motive hissedebilirsiniz.


Source link

Leave a Comment